شهرداری مهاجران

شهرداری مهاجران

شهرداری مهاجران

شهرداری مهاجران

شهرداری مهاجران
شهرداری مهاجران
  • شهر ما، سرمايه ما
  • همه شهرداریم
  • شکوفایی و توسعه در انتظار شهر زیبای مهاجران
شهرداری مهاجران
سال 1397

شهرداری مهاجران

همایش ها و سمینار ها

شهرداری مهاجران

پیوند ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری سامانه ارتباط مردم با دولت پایگاه اطلاع رسانی مناقصات کشور پرتال کلانشهرهای ایران
بازدید کنندگان

حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد.

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1396 - نمایش : 332 نفر
حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد.
 
 
 پرده اول : در ساعات اولیه صبح یکی از بانوان ساکن در واحد آتش گرفته با تماس تلفنی موضوع آتش گرفتن منزل را با صدای دردآور و لرزان اطلاع می دهد اما قادر نیست نشانی دقیق را ارائه کند و فط نام ارغوان را بیان می کند که این موجب می شود تا همکاران شیفت آتش نشانی اماده رفتن شده و حرکت می کنند تا تلفن دوم از منزل همسایه که بانوی دیگری پشت خط تلفن آمده و نشانی دقیق را ارائه می کند. طبقه چهارم یکی از واحدهای مسکونی مسکن مهر الغدیر به دلیلی که کارشناسان آتش نشانی و ایمنی اعلام خواهند نمود دچار حریق شده و با توجه به عدم توانایی در خاموش نمودن اولیه ،حریق گسترده و گستره تر می شود. 
آتش نشانان در محل حاضر می شوند و فداکارانه ماموریت را آغاز می کنند اما امکانات لازم برای انتقال آب به این ارتفاع در ماشین ها وجود ندارد .از طرفی سیستم اطفای حریق مجتمع و طبقات نیز کامل نیستند .   بنده و بیست نفر از کارکنان شهرداری نیز به سرعت وارد عمل می شویم و در اولین اقدام از پالایشگاه و پتروشیمی و شهرداری اراک و شازند کمک در خواست می کنیم که الحق والانصاف دوستان عزیزمان در کمترین زمان ممکن وارد میدان عملیاتی شده و به کمک آتش نشانان شهرداری مهاجران شتافتند . یکی از ملزوماتی که کمبود آن نه تنها در این شهرداری بلکه در اغلب شهرداری های کشور خودنمایی می کند نردبانی است که باید آتش نشانان را به بالای ساختمان هدایت کند و کار آب پاشی و عملیات امداد و نجات را تسهیل کند . در این خصوص نکاتی را به عرض همشهریان عزیز می رسانم :
 
1) واحدهای مسکونی ساخته شده برخی استانداردها مثل پله فرار و سیستم اطفای حریق را نداشته و لذا این آپارتمانها از شهرداری پایان کار نگرفته اند.
2) بسیار خوشحال و خرسندم که قبل از رسیدن همه عوامل امداد تعدادی از همشهریان عزیز آستین ها را بالا زده و در کمک به همنوع و همسایه نهایت تلاش خود را به کار بستند 
3) امام جمعه محترم شهر علی رغم حضور در نشست ائمه جمعه در هندودر دقیقه به دقیقه عملیات را پیگیری و گزارش کسب می کردند و به محض پایان جلسه در محل حادثه حضور یافته و ضمن ارائه اطلاعات خواستار رسیدگی به مشکل همشهریان شدند
4) اعضای شورای اسلامی شهر مهاجران با حضور در محل حادثه و همچنین منزل آسیب دیدگان و حضور در بانک مسکن و بیمه مشکلات را پیگیری و نظارت کامل داشتند .
5) رئیس و کارکنان آتش نشانی شهرداری و همچنین نقلیه تمام تلاش و توان خود را در اطفای حریق به کار بستند و در این راه 4نفر از این عزیزان در درمانگاههای صنعت نفت بستری و در نهایت به بیمارستان های اراک اعزام شدند و همچنان کار درمان ادامه دارد . 
6) جناب آقای دکتر معصومی رئیس محترم درمان صنعت نفت و همکاران ایشان با اعزام 4دستگاه آمبولانس و پرستار در رسیدگی به مصدومین نقش مهمی ایفا نموده و نماینده ایشان آقای لونی در همکاری و انتقال مصدومین نقش مهمی داشتند 
7) عزیزان عاشق و هم رزم آتش نشانی در شرکت های پالایشگاه و پتروشیمی و همچنین شهرداری های شازند و اراک هر کدام با ارسال یک دستگاه خودرو آتش نشانی کمک شایانی در کنترل حادثه و جلوگیری از سرایت آتش به سایر طبقات و واحدهای مجاور نمودند.جا دارد از مدیران عزیز آنها که خالصانه همکاری نمودند سپاسگزاری نمایم. 
8) فرماندهی پلیس شازند و  عوامل و همچنین رئیس و عوامل کلانتری مهاجران از لحظه آغاز حادثه تا کنون حضور داشته و اجازه بی نظمی را نداده و همچنین تلاش نمودند تا از اموال مردم سو ء استفاده نشود .
 
=====================
به هر حال بنده ضمن تشکر از همکاران خودم ،مردم شریف مهاجران که ضمن درک مشکلات همراه شدند و همه عزیزانی که در این بحران با مدیریت و حضور شایسته خود تلاش نمودند و مردم را از خطر جدی رهایی بخشیده و برگ زرینی در خدمات خود به مردم ارائه نمودند سپاسگزاری می نمایم.   به نمایندگی از سوی اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهرداری از باب کاستی ها عذرخواهی می نمایم و امیدوارم دست در دست هم با کمک واحدهای بزرگ مستقر در منطقه و مسوولین استان گام بزرگی در جهت ایجاد پایگاه حرفه ای امداد و نجات و آتش نشانی برداریم.
=====================
یک موضوع را فراموش کردم و آن این که آقای حیدری شهردار قبل شهر مهاجران و مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری به دلیل عرق و حساسیت نسبت به شهر و مردم شهر پیگیری لحظه ای داشته و کمک شایانی را به تحقق کمک رسانی انجام دادند .همچنین مدیر محترم گاز مهاجران و همکاران ایشان برای چلوگیری از تشدید خطر در قطع و وصل کردن گاز حضوری فعال و دلسوزانه داشتند.
 
 
    
                                                


حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد. حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد. حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد. حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد. حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از واحدهای آپارتمانی کوی الغدیر شهر مهاجران را برای ساعاتی در اضطراب و دلهره فرو برد.
مناسبت ها
شهرداری مهاجران
سامانه رسیدگی به درخواست ها و شکایات
سامانه دریافت طرح و ایده های شهروندان
اوقات شرعی